Znów familijnie. Książka „Alusia. Powstańczy świadek.” Jajeczko z papieru.

I znowu zrobiło się familijnie. Świętowałyśmy urodziny Małgosi, imieninki Bożenki i zamążpójście jednej z koleżanek. Była też mowa o książce „Alusia. Powstańczy świadek”, która ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej. To krótkie wspomnienie małej wówczas dziewczynki, którą wojenna zawierucha wciągnęła w cyklon najtrudniejszych wydarzeń tamtego czasu. Autorce udało się ocalić od zapomnienia autentyczne wspomnienia bohaterki, tworząc skondensowane obrazy kilku miejsc i wydarzeń. Niezwykła opowieść, tak, jakby Los wyznaczył małą Alusię do przeżycia, zobaczenia i złożenia świadectwa z bezmiaru barbarzyństwa. Te krótką książeczkę czyta się jednym tchem i trudno oprzeć się wzruszeniu. Książka dostępna jest w wielu księgarniach internetowych. Zachęcamy do czytania!

Skan_alusia

A jeśli już jesteśmy przy strawie duchowej, to trudno ominąć zapowiedź koncertu  piosenkarki Ewy Gapon, która przygotowuje się do recitalu. Szczegóły niebawem.

proko6-013

Powoli zbliżamy się do czasu świątecznego, to i warto pomyśleć o ozdobach. Proste jajeczko na nitce wykonane z 6-8 papierowych jajek, spiętych zszywką, ot, cała praca. Polecamy!

 

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s