Kobieta potrafi

Idąc z wizytą do naszej podolog (patrz zakładka A może o urodzie) nawet nie przypuszczałam, że spotkam tam niezwykłą kobietę 50plus. Pani, która właśnie przyszła na manicure urzekła mnie barwą swego głosu. O takim głosie mówi się, że jest słodki. Okazało się, że Pani pracuje w żłobku, jako opiekunka do dzieci. Za oknem było już ciemno, a małe przytulne pomieszczenie zachęcało do zwierzeń. I faktycznie, nawiązała się bardzo miła i szczera rozmowa. Pani Jola opowiedziała mi o tym, jak po wielu latach oddanej pracy w biurze korporacji została zwolniona w wieku 48 lat. Świat zawalił się jej w jednej chwili, tym bardziej, że poczuwała się do odpowiedzialności za rodzinę. Ale nie można się załamywać, trzeba szukać szybko nowego zajęcia – myślała zmotywowana. Jedno spotkanie, drugie, dziesiąte. Mijał miesiąc, kolejny i następny. Na rozmowach rekrutacyjnych przeważały dwudziestokilkulatki z językami, kilkoma fakultetami. Joli utkwiło szczególnie spotkanie w urzędzie, gdzie na jedno miejsce pracy w sali zebrano na egzamin rekrutacyjny ponad 100 osób … Mijały kolejne miesiące, aż zrobiły się z tego trzy lata.

Pewnego dnia Jola zaczęła się zastanawiać, co właściwie lubi robić? W tym samym czasie znajoma poprosiła ją o pomoc przy swoich dzieciach. To było olśnienie. Jola zdała sobie sprawę, że praca z dziećmi jest jej powołaniem. Szybko podjęła decyzję i zapisała się na kurs opiekunek dzieci. Potem wszystko spłatało się ze sobą w logiczny łańcuch zdarzeń. Zaczęła pracę w prywatnym żłobku. Żłobek po jakimś czasie właścicielka zamknęła i wyjechała za granicę. Nasza bohaterka dostała pracę w innym.  Minęło trochę czasu na zbieranie zawodowego doświadczenia i Jola podjęła pracę w żłobku państwowym.

Cały czas doszkala się, uczestniczy w kursach zawodowych i jest mocno przeświadczona, że wykonuje pracę, która daje jej masę satysfakcji. Kocha dzieci i znalazła swoje miejsce na rynku pracy.

Słuchając opowieści Joli nie mogłam wyjść z podziwu nad jej niezwykłą historią. Co za wspaniały człowiek! Potrafiła przekuć upadek zawodowy w pasję, która daje jej siłę i spełnienie. Prawdziwa ProKobieta!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s