Gwiazdobranie i Dawanie 11 edycja

IMG_20171210_161814

Już za chwilę zaśpiewamy nastrojową piosenkę do słów Krzysztofa Dzikowskiego z muzyką Seweryna Krajewskiego „Jest taki dzień”

Na sali gwar. Jedni wchodzą, inni rozstawiają swoje przedmioty na stolikach, ktoś włącza na ekranie telebimu film o dzieciakach z Józefowa, dla których prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację.  W samo południe rozpoczyna się 11 edycja Gwiazdobrania i dawania w Józefowie.

 

Nasza Monika także przygotowała kilka artystycznych drobiazgów. Na sali tłok. Dumna mama z maleńką Helenką i Marysią, która także chciała być na blogu.

Z roku na rok przybywa uczestników imprezy. Co roku, coraz bardziej włączają się w akcję lokalni przedsiębiorcy, restauratorzy, gabinety kosmetyczne czy restauracje. W tym roku mamy upominki od gwiazd muzyki i sportu, albo kaligrafii. Na aukcji są wystawione przedmioty, ozdoby, karnety, obrazy, porcelana.

Na sali nie zabrakło prawdziwych artystów, mogliśmy podziwiać prace z ceramiki Krystyny Czyżyńskiej-Gołos oraz cuda kaligraficzne autorstwa naszej Basi

Bardzo ciekawe propozycje. Nasz stolik zawędrował w tym roku jeszcze bliżej sceny. A na nim wszelkiej różności moc: gwiazdki, stroiki, lampionki, słoiczki z dżemem, smalczykiem, kijki do nornic walking.

20171210_120836_resized

Nasze prace występują też jako gwiazdy na licytacji, obrazy, książki, rękodzieło. Każda złotówka jest darem dla dzieciaków z Józefowa.

To już moment licytacji pracy artystycznej Asi, a po chwili już my na scenie, szykujemy się do występu

Potem i my zaprezentowałyśmy się na scenie. Taniec orientalny i potem kolejny z kolorowymi szalami zdobyły serca publiczności. Dzieci siedzące pod sceną miały szeroko otwarte oczy i usta, z zachwytem wpatrywały się w kolorowy taniec na scenie. Do tego pełna orientalnego brzmienia muzyka elektryzowała widownię. To był naprawdę udany występ.

Taniec, taniec, taniec, porywająca muzyka, błyszczące spódnice, kolorowe szale. Uczta dla oczu i uszu. Piękny występ. Wielkie brawa dla Koleżanek!

No i występ w humoresce autorstwa Bena. Autor także pojawił się na scenie. Było wesoło i pogodnie. Koleżanki grały ze swadą i zaangażowaniem.

Jola, Asia, Małgosia i Ania oraz Ben w humoresce autorstwa Bena

Prawdziwym gwoździem wieczoru okazał się występ Ani z monologiem Bena, skrzący się dowcipem i doskonale zinterpretowany przez Anię. Brawa dla Koleżanek i Autora!

Fantastyczny występ Ani i jej porywająca interpretacja monologu

A potereceived_941842772632947[1]m jeszcze coś specjalnego, czyli występ naszej artystki: piosenkarki, aktorki, konferansjerki, organizatorki – Ewy Gapon. Ewa dała z siebie bardzo dużo. Uczestniczyła nie tylko w organizowaniu całego przedsięwzięcia, ale także aktywnie uczestniczyła w występach. Śpiewała razem z nami, zapowiadała występy, wspierała śpiewem zza sceny swoją Mokkę, no i wystąpiła z recitalem kolęd i piosenek świątecznych. Zaśpiewała także piosenkę świąteczną „Otwórz drzwi” do swojego tekstu z muzyką Sławomira Kuczka. Akompaniament muzyczny: Andrzej Sajdak. Świetny występ, gromkie brawa. Słuchało się z prawdziwą przyjemnością.

20171210_193523_resized

Ewa wystąpiła także w kabarecie Zadra. Można było usłyszeć inteligentne teksty klasyków humoru Mariana Hemana i Jeremiego Przybory, wplecione we własne teksty twórców kabaretu. Gra słów, humor, niedopowiedzenia zmuszają do namysłu i refleksji poprzez śmiech.

Bardzo dziękujemy wszystkim Koleżankom, Benowi oraz p. Andrzejowi za ogromny wkład w przygotowanie i realizację naszej części Gwiazdobrania i Dawania. Dziękujemy wszystkim Koleżankom, które dyżurowały przy stoliku, piekły smakołyki i przetapiały smalczyk. To była udana zabawa, której wynik, to zebrane pieniądze przekazane organizatorom fundacji zajmującej się dziećmi, wymagającymi nieustannej rehabilitacji, aby żyć. Dzięki!

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s