Halinka list pisze

artistic blossom bright clouds
Photo by Pixabay on Pexels.com

Na naszym pierwszym w tym roku spotkaniu klubowym widać było, jak bardzo się stęskniłyśmy za sobą. Mimo, że przerwa świąteczna nie była tak bardzo długa – bo raptem od naszej Wigilii klubowej upłynęły trzy tygodnie – to jednak byłyśmy już spragnione kontaktu. Te kilka lat poniedziałkowych spotkań robi swoje. Lubimy się i lubimy być razem – spędzać wspólnie czas. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się aż tak licznego grona.


Było nas 26 dziewcząt (tylko o 2 mniej niż na wigilijnym spotkaniu). Widać, że duch więzi i poczucia wspólnoty w nas nie ginie. A to dobrze rokuje na przyszłość naszemu Klubowi.
Oprócz miłej atmosfery, smakowitego poczęstunku i opowieści o tym co się u nas wydarzyło … a zdarzyło się wiele…

I tak nasza Naczelna Blogerka – Bożenka – zaznała wspaniałego uczucia. Za „sprawą” swego syna i synowej dołączyła do naszego Klubu PRO Babć 50+. Tydzień temu powitała swego pierwszego, wyczekanego i ukochanego wnusia WITOLDA. !!! WIWAT !!! My Baby i nie tylko Baby serdecznie Bożence gratulowałyśmy z tej okazji – bo wiadomo, że dziecko w dom, to radość i szczęście na całe nasze babcine i dziadziowe życie.

Natomiast naszą Monikę spotkała również niespodziewajka. Z okazji urodzin została zaproszona przez swojego męża na wyjazd do Zamościa. Zwiedzanie, czas dla siebie, spa. Czas relaksu, czas na wspomnienia, ale i na spojrzenie w przyszłość. Ale nawet nie domyślała się, że to nie koniec atrakcji czekających na nią. W domu syn przygotował dla niej urodzinowe przyjęcie aż na 40 osób. To dopiero niespodzianka. To dopiero dobrzy SYN i MĄŻ. Moniko !!!WIWATUJEMY!!! dla Ciebie urodzinowo. Bądź szczęśliwa.

A my przy herbacie i wspaniałych wypiekach naszych koleżanek wsłuchiwałyśmy się w nowe propozycje naszych działań, które przedstawiła nam nasza Marta.

W odpowiedzi na informację Urzędu Miasta, Marta złożyła wniosek Klubu PRO Kobieta 50+ na Konkurs Ofert Miejskich. Mamy nadzieję, że uda się nam dostać od Miasta dofinansowanie, które pozwoli na spełnienie naszych marzeń i planów.
I tak w założeniach na najbliższy czas mamy:

1) uzyskanie i przeznaczenie dotacji na zorganizowanie 4-ech wycieczek krajoznawczych dla naszych klubowiczek (m.in. na wyjazdy do Nałęczowa, Kazimierza, Mszczonowa, Uniejowa lub do bardzo klimatycznego i urokliwego miejsca, jakim jest Rumiankowo SPA, ewentualnie też do innego interesującego nas miejsca);

2) na 20.I.br. mamy propozycję zorganizowania klubowej karnawałowej potańcówki na okoliczność DNIA BABCI I DZIADKA. Zaakcentujmy ten karnawał strojem okolicznościowym.

3) organizację dorocznego Zlotu PRO Kobiet w programie, którego znajdą się różne warsztaty, skecz, koncert Ewy Gapon z akompaniamentem Andrzeja Sajdaka, pokazy naszych grup tanecznych czyli ORIENT i SAMBA. Termin Zlotu około połowy marca br.;

4) na VI br. planujemy zorganizowanie otwartej potańcówki dla mieszkańców Józefowa, która odbędzie się na skwerku przy MOKu;

5) myślimy też o zorganizowaniu otwartych warsztatów (4 spotkania) o różnej tematyce.
Jednym z nich byłoby spotkanie pod hasłem BEZPIECZNY SENIOR. Tu seniorzy będą mogli poznać zagrożenia, które mogą ich spotkać – ale też zapoznają się ze sposobami zapobiegania im. Na spotkanie możemy zaprosić np. policjanta, pracownika banku, którzy obrazowo przedstawią mogące przytrafić się sytuacje zagrażające bezpieczeństwu osób starszych;

6) w planie mamy również zorganizowanie spotkania świątecznego w Domu Opieki.

Oczywiście, jesteśmy otwarte, jak również otwarta jest lista pomysłów, które możecie nam zaproponować do realizacji. Jest nas wiele. Każdej leży coś na sercu. My lubimy być razem i robić coś razem. A pamiętajcie dziewczynki, że dobro darowane komuś – kiedyś wróci, gdy na przykład zdarzy się, że i my możemy potrzebować jakiejś pomocy.

Dziewczynki ,w tym Nowym Roku bądźcie przede wszystkim zdrowe, szczęśliwe, spełnione, pełne miłości. Teraz możemy żyć już nie tylko dla naszych rodzin, ale też i trochę, a może nawet całkiem dla siebie. Bądźmy dla siebie dobre. Dbajmy nie tylko o urodę, ale i o nasz komfort zarówno psychiczny jak i fizyczny. Cieszmy się chwilą, cieszmy się życiem i tym co nas otacza.
I oczywiście bądźmy w kontakcie.
Do zobaczenia. Pozdrawiam Was.
Halina Krogulska

Reklamy

Autor:

To świetnie móc jeszcze zdążyć nacieszyć się życiem! Po 50-tce szkoda już tracić czasu na byle co. Każdy dzień trzeba delektować, potykając się nawet o życiowe problemy, zdrowotne kłopoty czy niespełnione marzenia lub nadzieje. Wystarczy próbować, byle systematycznie. To tak, jak pisanie bloga. Zapraszam do czytania i przeżywania razem z nami wszystkich aktywności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s