Koncerty naszej Pro – zaproszenie na 16 lutego

facebook_1548679689303

Miłe Panie i Panowie – pisze Halinka – tradycyjnie święta, święta i po świętach. Tak też było i tym razem. Chociaż u niektórych z Was pewnie stoją jeszcze choinki w pełnej krasie – to możemy się domyślać, że nastrój świąteczny już dawno przeminął. Wszak to już ponad miesiąc po świętach. Ale nasza Ewa Gapon zrobiła nam niespodziankę i w
ostatnią sobotę stycznia zaprosiła nas na kameralny wieczór kolędowy, czyli program pt. „Otwórz drzwi”.

Śpiewała piękne kolędy i pastorałki polskie oraz zagraniczne. Od razu teksty otworzyły nie tylko drzwi, ale i nasze serca. Kilka z naszych tradycyjnych polskich kolęd widownia z przyjemnością odśpiewała razem z Ewą. Nastrój świąteczny szybko do nas powrócił, a podniosła atmosfera chwili sprawiła, że niektórym z nas kręciły się łezki w oczach. Wiele z nas lubi śpiewać, ale nie mamy za dużo okazji do śpiewania. Dlatego też taka szansa na wspólne kolędowanie sprawiła nam wiele radości.

img_7098
Pośród przygotowanego repertuaru, Ewa zaśpiewała nam dwie okolicznościowe piosenki swojego autorstwa. Muzykę do jej tekstu napisał Sławomir Kuczek, który prowadził również konferansjerkę. Natomiast Andrzej Sajdak akompaniował Ewie i aranżował utwory przez nią śpiewane.
A Ewa czarowała nas swoim głosem – a to śpiewając klasyczne kolędy lirycznie, a to wplatając gwarę góralską. Kiedy indziej dodawała tempa, wigoru, ale i serca. Kilka utworów wykonała w języku angielskim.

img_7104
My, na koncercie Ewy

Za każdym razem spotykała się z aplauzem widowni i gromkimi brawami. Każdy z nas czuł się wypełniony tą specyficzną atmosferą wieczoru, dobrem i miłością. Ale to jest efekt magii bożonarodzeniowej.
I oby to uczucie zostało w nas na długo.
Oczywiście nie obeszło się bez bisu na zakończenie koncertu. A teraz pozostało nam już tylko jedenaście miesięcy oczekiwania na kolejne święta Bożego Narodzenia i na szansę kolejnego spotkania z Ewą w programie świątecznym.
Te z Was, które nie mogły uczestniczyć w tym programie mogą nam pozazdrościć
i czekać na możliwość uczestniczenia w kolejnym koncercie już prawie za rok.

A teraz skorzystam z okazji i zapraszam – zarówno Was jak i nieznane mi osoby czytające naszego bloga – na nowy koncert Ewy w zupełnie innym stylu.
Będzie dużo jazzu i swingu, światowe przeboje znanych artystów w interpretacji Ewy. Towarzyszyć jej będą zaproszeni goście: znany reżyser (m.in. „Rancza”)
pan Wojciech Adamczyk – ale już nie w reżyserskiej roli. Ponadto zaśpiewa też wspomniany wcześniej Sławomir Kuczek oraz józefowski chór MOKKA (którego członkiem jest też nasza Ewa).
Także rezerwujcie proszę czas na sobotę 16 lutego (godz. 19). Koncert odbędzie się w pięknej nowej sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury w Międzylesiu, ulica
Żegańska 1. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Centrum lub online.
Przybywajcie, zapraszajcie również swoich znajomych – bo głos i wydarzenie są tego warte. Zwłaszcza, że swing i jazz bardzo mocno w duszy Ewy grają. I to właśnie warto usłyszeć.
Do zobaczenia.
Halina Krogulska

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s