Artystycznie i sportowo na VIII Zlocie

IMG_20190317_170447

Jeśli myślicie, że widziałyście lub widzieliście już wszystko, to idę o zakład, że przedstawienie ProKobiet pt. My Kobiety – portrety różne, które zafundowało dawkę dobrej energii, zabawy i refleksji mogło zaskoczyć swoją różnorodnością (zob. post: My Kobiety – portrety różne). Jak to możliwe, aby grupa pań 50plus, przy muzycznym akompaniamencie, mogła stworzyć wielowymiarowe wydarzenie artystyczne? Spytałam o to wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Aktywności Ruchowej 50 plus (http://www.espar-50.org/), Martę Gaworską, która przypomniała początki tego niezwykle twórczego i aktywnego nurtu prospołecznej działalności na mapie rekreacyjnej Józefowa.

IMG_20190317_170222
Marta Gaworska

Po pierwszy programie sportowym Pro Kobieta 50 plus, opowiada Marta, jego uczestniczki uznały, że szkoda im się rozstawać, że chcą podtrzymać powstałą więź koleżeństwa i przekształciły ją w formę klubowych spotkań (por. post Jak to się zaczęło…). Po każdym programie przybywało jego absolwentek. Co roku w Józefowie odbywały się zjazdy grupy bieżącej i absolwentek w pomieszczeniach dawnego gimnazjum. Od dwóch lat, swoje gościnne podwoje udostępnił dla zlotów Miejski Dom Kultury. Dało to nowe możliwości, pozwoliło także na poszerzenie formuły zlotu o część otwartą dla mieszkańców, poza częścią przeznaczoną wyłącznie dla uczestniczek.

Zwykle w Zlocie brało udział około 70 osób, rok temu już około 200, a w 2019 roku było nas na Zlocie jeszcze więcej. Pomieszczenia Miejskiego Domu Kultury za swoją przestrzenią pozwoliły na zaprezentowanie w formie warsztatów aktywności realizowanych przez grupę kobiet (zob. post Warsztaty na Zlocie).

IMG_20190317_170442
Rozmowy podczas VIII Zlotu

Hasło programu Wybieram siebie jest ciągle aktualne. Pozwala na realizację własnych potrzeb i w konsekwencji na dzielenie się z innymi: „Słuchaj, tak fajnie było, kijki, basen, spotkania, też musisz wziąć w tym udział!” To najlepsza recenzja programu aktywności rekreacyjnej Pro Kobiet 50 plus. Uczestniczki opowiadają o swoich wrażeniach swoim koleżankom, sąsiadkom, znajomym. Rośnie zainteresowanie rekreacyjną propozycją Stowarzyszenia. A „po drodze” powstała całkiem spora grupa koleżeńska, bardzo różnorodna, bardzo interesująca, o wielu talentach i zdolnościach i zawodowych i pozazawodowych. Ale to już odrębny temat, a o tym co i jak, to poczytajcie dotychczasowe wpisy na blogu, bo w nich właśnie o nas, kobietach pro50plus.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s